skip to Main Content
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Big Wigs 2020

October 29 @ 7:00 pm - 8:00 pm

Big Wigs 2020

We’re so proud of our Austin advertising community. Last night we honored dedicated leaders and inspiring friends who have made incredible contributions to our community this year. If you missed seeing the winners last night, you can view the unmasking here or scroll thru the winners list below.

The Biggest Wig
Kirya Francis – GSD&M

Unsung Hero
Yesenia Rodriguez – THIRD EAR

Best Emerging Talent
Will Concklin – ATD Partners

Best New Business/Development Rep
Keith Jose – GSD&M

Best Account Manager
Adrienne Strange – GSD&M

Best Marketing Analyst
Milica Karanfilovski – T3

Best Strategist
Nick Howard – GSD&M

Best Experiential/Events Manager
Amanda Traversi Talmadge – GSD&M

Best Traffic Coordinator
Ashlyn McDermott – T3

Best Media Planner
Mack Magner – T3

Best Media Buyer
Yolanda Aquino – GSD&M

Best Print Producer
Kelly Grant – GSD&M

Best Commercial Producer
Rob Chamness – KVUE

Best Video Editor
Ariel Quintans – Beast

Best Sound Editor
Shayna Brown – Chez Boom Audio

Best Video Producer
Chris McInroy – T3

Best Talent Agent
Bailey Harper – The Creative Group

Best Blog Writer
Ashley Coffin – THIRD EAR

Best Magazine Rep
Lindsay Harvel – CultureMap

Best Newspaper Rep
Christina Butler – Austin American Statesman

Best Content Writer
Nicole DuMouchel Davis – GSD&M

Best Social Media Manager/Strategist
Candice Garcia – T3

Best Digital Producer
Jackie Purdy-Andrews – GSD&M

Best TV Rep
Kasey Zimmermann – KVUE

Best Newspaper Rep
Christina Butler – Austin American Statesman

Best Digital Rep
Alyssa Simmons – ATD Partners

Best Promotional Merchandise Rep
Michelle Olsen – Hat Trick

Best Exhibitor Rep
Danny Kent – 5D Show Services

Best Receptionist
Kasey Mitchell – T3

Best Radio Rep
Alison Thiemer – Waterloo Media

Best Outdoor/Cinema Rep
Stephenie Hatch – NCM

Best IT Support
Seth Hagen – THIRD EAR

Educator of the Year
Gene Brenek – Texas State University 

Best Large Company over 100
McGarrah Jessee

Best Small Company under 100
THIRD EAR

Best Paper Company/Paper Rep
Jessica Phillips – Clampitt

Best Printing Company/Printer Rep
Leith Hassan – Circle Graphics

Best Large Format Company
API – Austin Photo Imaging

Thank You to Our Sponsors

Details

Date:
October 29
Time:
7:00 pm - 8:00 pm

Calendar powered by The Events Calendar

Back To Top